Iran - jeden z najbardziej przyjaznych krajów

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejne z cyklu comiesięcznych spotkań podróżniczych. Gościem marcowego będzie Władysław Grodecki, który wędruje po świecie już od 40 lat. Ma na swoim koncie trzy samotne podróże dookoła świata i organizację około 50 wypraw do krajów Europy, Azji i Ameryki.

Władysław Grodecki, jeden z najbardziej znanych polskich podróżników, dziennikarz, kartograf i poszukiwacz śladów Polaków na całym świecie. Dwukrotnie odwiedził Iran – jeden z najbardziej przyjaznych krajów, w których udało mu się gościć. O irańskiej gościnności opowie już w najbliższą środę w MEG.

Co miesiąc gośćmi MEG są wyjątkowe osoby, które podczas swoich ekspedycji odwiedzały miejsca związane z polską emigracją. Można posłuchać ich opowieści zarówno o ekstremalnych nieraz aspektach egzotycznych podróży, jak i o polskich śladach i historiach związanych z naszymi rodakami, na które goście cyklu trafili w najodleglejszych zakątkach świata. Patronat nad cyklem objął 

16 marca, godz. 17:30

Muzeum Emigracji w Gdyni ul. Polska 1, 81-339 Gdynia

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: