Nowa "kamienica" w Dolnym Mieście

Gdańsk, wraz z  miejskimi instytucjami wybudował kamienicę przy ulicy Reduta Wyskok 2. Pierwotnie miała być to renowacja zabytku, ale jego stan był na tyle słaby, że trzeba było postawić budynek na nowo.

Budynek ten ma być przeznaczony na biurowce dla młodych przedsiębiorców.

- Trójmiejski biznes nabiera tempa, a jednym z jego sektorów jest branża kreatywna. Od początku wspieramy twórcze myślenie, realizując szereg różnych projektów dedykowanych wyłącznie tej branży. Dostrzegamy duży potencjał i potrzebę dostarczenia zarówno wiedzy, jak i przestrzeni dla rozwoju i aktywności firm kreatywnych. Od dziś tę funkcję będzie pełnił pierwszy z budynków tworzących gdańskie centrum kreatywności. To tylko zapowiedź tego, co będzie się dziać w najbliższych latach w zrewitalizowanym obszarze Dolnego Miasta – mówi Joanna Grandzicka, Wiceprezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród pierwszych najemców, którzy zajmą kreatywną przestrzeń, są m.in.: agencja reklamowa 360 Brandish oraz Autorska Pracownia Architektoniczna Magdalena Jarzyńska. Kolejny zostanie wyłoniony w drodze konkursu. 

Oryginalna kamienica pochodziła z 1800 roku.

 

Tagi: