Gdańszczanie historia i #Rajd Monte Carlo

W tegorocznym Rajdzie Monte Carlo historie, najbardziej prestiżowej sportowej imprezie organizowanej z myślą o właścicielach klasycznych samochodów, nie zabrakło załogi z Pomorza. Team Andrzej Lubiak i Jerzy Szymański, którzy w ubiegłym roku startowali w imprezie A Grupowym Fiatem 126p, tym razem przesiedli się na rasową Lancię Beta Montecarlo

Czerwona Lancia to typowo sportowe auto. Dwuosobowe coupe ma centralnie umieszczony silnik o 120 KM, lekkie nadwozie i świetne własności trakcyjne. Rajdówka złożona została z dwóch Lancii. Nadwozie przygotowywał Andrzej Lubiak w firmie HLW. Pozostałe podzespoły – Jerzy Szymański.

W tegorocznym Rajdzie Monte Carlo Historique startuje 304 uczestników. Wśród nich takie nazwiska, jak Jean Ragnotti za kierownicą Renault 5 Turbo, czy wieloletni pilot Sebastiana Loeba — Daniel Elena w pierwszym VW Golfie GTi

Oprócz Lancii Lubiaka i Szymańskiego w imprezie wzięło udział jeszcze osiem załóg z Polski. Wszystkie ruszyły w podróż do Monte Carlo z niemieckiego Bad Homburg nad Renem. Co mają wspólnego Niemcy i Monte Carlo? Niegdyś rajd rozpoczynał się zlotem gwiaździstym do Monte, gdzie odbywał się tylko jeden, za to kluczowy, ostatni etap. Tak samo jest podczas historycznego Monte Carlo. W tym roku klasyczne auta wystartowały z pięciu europejskich miast — Bad Homburg, Reims, Glasgow, Oslo, Barcelona. Impreza potrwa do 3 lutego. Regularne informacje o starcie w imprezie zamieszcza na swoim profilu na portalu fb Andrzej Lubiak. (https://www.facebook.com/andrzej.lubiak/)

(B)

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/10360-andrzej-lubiak-wystartowal-w-monte-carlo-2016