Podróż do Ameryki Południowej z Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z doświadczonym podróżnikiem, Jarosławem Fischbachem, który opowie o w swoich wyprawach do Ameryki Południowej. W ich trakcie nie tylko poznawał tamtejsze kraje, ludzi i przyrodę, ale i poświęcił wiele czasu i uwagi na odkrywanie śladów swoich poprzedników – polskich odkrywców, emigrantów, misjonarzy.

Wraz nowym rokiem Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejne spotkania z polskimi podróżnikami, odkrywcami i obieżyświatami. Jarosław Fischbach przez ponad 30 lata podróżował sam lub z rodziną. Na trasie jego wypraw znalazły się Azja, Afryka i Ameryka Południowa. Jest autorem publikacji i książek – m.in. „ O jeden ląd za daleko". Tak do udziału w spotkaniu zachęca sam podróżnik:

W swoich trakcie wędrówek w latach 1989 – 2012 odwiedziłem: Argentynę, Chile, Boliwię, Brazylię, Peru. Ekwador, Paragwaj. Docierałem do mieszkających tam Polaków, do polskich misjonarzy. Poznawałem pasjonującą historię ich życia, widziałem ich osiągnięcia zawodowe. Byłem w miejscach, które odkrywali i zdobywali nasi rodacy. Są to wysokie szczyty Andów, a także najgłębszy na świecie kanion Colca. Nasi rodacy okazali są doskonałymi przewodnikami, razem z nimi odwiedziłem favelę, pływałem jachtem po wyspach tropikalnych, wspinałem się na szczyty Andów. W Mato Grosso w towarzystwie autochtonów polowałem na krokodyle. W trakcie wędrówek andyjskich nocowałem w policyjnej celi. O przygodach tych i innych opowiem Państwu podczas spotkania w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Muzeum Emigracji w Gdyni, sala multimedialna

20 stycznia, środa, godz. 17:30

ul. Polska 1,

81-339 Gdynia

Wstęp wolny

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: