Warsztaty weekendowe w 2016 roku w Muzeum Emigracji

W nowym 2016 roku Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejne weekendowe warsztaty rodzinne poświęcone podróżowaniu oraz poznawaniu innych kultur.
 
Zajęcia zatytułowane „Ekspedycja MEG", skierowane do dzieci w wieku 7-12 lat, pomagają radzić sobie z trudami podróży, są też okazją do wysłuchania opowieści ciekawych gości, którzy dzielić się będą wrażeniami ze swoich wypraw. Warsztaty dla rodzin - „Kultura na horyzoncie!" - przybliżą tradycje i zwyczaje kultur z całego świata, nauczą dzieci szacunku i tolerancji do rówieśników z innych krajów. Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę i niedzielę miesiąca. Pierwsze z cyklu „Ekspedycja MEG" już 9 stycznia o godz. 11.00. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, obowiązują zapisy.
 
Ekspedycja MEG
 
Nigdy nie wiadomo, co zdarzy się w podróży!
 
Warsztaty dla dzieci w wieku 7 – 12 lat
 
Druga i czwarta sobota miesiąca, godz. 11.00 – 12.30
 
Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1
 
Czy zastanawialiście się, co się stanie, jeśli wylądujemy na niedostępnym górskim szlaku czy w egzotycznej osadzie, w której nie ma prądu ani wi-fi?
 
Zapraszamy dzieciaki na cykl wyjątkowych warsztatów, podczas których nauczymy się jak poradzić sobie z wielkimi oraz trochę mniejszymi podróżniczymi problemami. Na niektóre zajęcia zaprosimy wyjątkowych gości, którzy opowiedzą nam o tym, jak radzili sobie z trudami czasami bardzo wymagających podróży, kogo spotkali na swoim szlaku i co z tych spotkań wynikło. Może też okazać się, że w najbardziej niedostępnych rejonach świata wcale nie tak trudno spotkać naszych rodaków – emigrantów.
 
Nigdy nie wiadomo, co przydarzy nam się w podróży!
 
Zajęcia odbywają się w co drugą sobotę miesiąca, do 25 czerwca 2016. Obowiązują na nie zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Liczba miejsc ograniczona! Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł.
 
Terminy zajęć „Ekspedycja MEG" w roku 2016:
 
9, 23 stycznia,
13, 27 lutego,
12 marca,
9, 23 kwietnia,
14, 28 maja,
11, 25 czerwca.
 
 
Kultura na horyzoncie!
 
O tradycjach i zwyczajach w dalekich i bliskich krajach
 
Warsztaty rodzinne
 
Druga i czwarta niedziela miesiąca, godz. 11.00 –12.30
 
Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1
 
Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami w wielką podróż dookoła świata – na każdych zajęciach odwiedzimy inny kraj lub region, poznamy jego mieszkańców oraz ich obyczaje. Zajęcia są okazją do spotkania się z różnorodnymi kulturami i tradycjami, zarówno z egzotycznych zakątków świata, jak i z tych całkiem bliskich. Dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z innych krajów. będą uczyć się tolerancji i szacunku do nich.
 
Na każdych zajęciach dzieci otrzymają specjalne bilety uprawniające do przejazdu, które będzie można kolekcjonować w naszym muzealnym portfelu podróżniczym.
 
Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 5 lat. Jeśli jednak chcą Państwo przyjść z młodszymi dziećmi, bardzo prosimy o taką informację przed warsztatami (w ciągu tygodnia roboczego), a przygotujemy dla nich specjalne aktywności.
 
Zajęcia odbywają się w co drugą niedzielę miesiąca, do 26 czerwca 2016. Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.
 
Terminy zajęć „Kultura na horyzoncie!" w roku 2016:
 
10, 24 stycznia,
14, 28 lutego,
13 marca,
10, 24 kwietnia,
15, 29 maja,
12, 26 czerwca.
Pełna oferta edukacyjna Muzeum Emigracji w Gdyni dostępna jest na stronie www.polska1.pl w zakładce EDUKACJA.
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 
 

Tagi: