Promocja książki "Pogrzebani Nocą"

Urząd Miasta Elblągu, Oddział Polska Press w Gdańsku oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zapraszają na premierę książki pt. Pogrzebani nocą. Jest to pierwsza książka prezentująca historię ofiar Grudnia '70 na Wybrzeżu Gdańskim.

"Ciekawe i wnikliwie opracowane życiorysy poległych robotników dają lepszy obraz życia w PRL niż niejedno naukowe opracowanie. Widzimy w nich autentyczną biedę, głodowe zarobki, walkę o codzienny byt. To uświadamia nam, czym był gomułkowski PRL. Największe wrażenia robią oczywiście opisy grudniowej rebelii, okoliczności śmierci poszczególnych bohaterów, a przede wszystkim opisy pogrzebów – przeprowadzonych nocą, w towarzystwie esbeków, przy zamkniętych trumnach, do których włożono obnażone lub owinięte folią zwłoki. Wstrząsające są świadectwa cierpienia rodzin, zwłaszcza Matek synów poległych „za chleb i wolność i nową Polskę”. To wspaniała, rzetelna, solidna i zwyczajnie ciekawa, wciągająca książka."

– prof. dr hab. Wojciech Polak
Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

Premiera książki „Pogrzebani nocą” w Elblągu

18 grudnia (piątek), godz. 16:00 - 17:30

Ratusz Staromiejski w Elblągu (ul. Stary Rynek 25)

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: