Życie kulturalne Polonii w Wolnym Mieście Gdańsku - nowa publikacja już dostępna

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na promocję książki Tadeusza Linknera „Publicystyka Stanisława Przybyszewskiego w Wolnym Mieście Gdańsku”.

Tadeusz Linkner przedstawił w publikacji „Publicystyka Stanisława Przybyszewskiego w Wolnym Mieście Gdańsku” wiele nieznanych faktów, które omówił w kontekście biografii Przybyszewskiego, jak i życia kulturalnego Polonii w międzywojennym Gdańsku. Przede wszystkim trzeba docenić nie tylko wiedzę Autora, ale również jego niebywałą staranność, rzetelność i dociekliwość badawczą. Odnalazł bowiem te fakty z biografii Przybyszewskiego, które były właściwie wcześniej nieznane, co pozwala na uzupełnienie wiedzy o pisarzu i epoce, w której przyszło mu tworzyć. Warto zwrócić uwagę na sam sposób konstruowania książki przez Tadeusza Linknera. Można ją czytać na kilka sposobów – jako życiorys artysty, który nie daje się wpisać w narzucone z góry schematy, jako prolegomena do dziejów polskiej inteligencji, jako zarys historii polskiej literatury i kultury w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz przyczynek do dziejów Gdańska. Całość napisana jest z rozmachem, z ogromną swadą, barwną polszczyzną, co sprawia, że czyta się ją z ogromnym zainteresowaniem i intelektualną przyjemnością.

Promocja książki Tadeusza Linknera „Publicystyka Stanisława Przybyszewskiego w Wolnym Mieście Gdańsku”

10 grudnia, godz. 18:00

Biblioteka pod Żółwiem

ul. Św. Ducha 111/113, Gdańsk

Chcesz być na bierząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.

Tagi: