82. urodziny Dworca Morskiego

Muzeum Emigracji w Gdyni ma swoje święto - 8 grudnia Dworzec Morski, siedziba placówki, obchodzi 82. urodziny. Z tej okazji przy ul. Polskiej 1 odbędą się koncerty: utalentowanej wiolonczelistki Resiny (Karoliny Rec) i gdańskiego kompozytora Stefana Wesołowskiego. Wszystkie osoby, które urodziły się 8 grudnia będą mogły tego dnia zwiedzić wystawę bezpłatnie.

Dokładnie 8 grudnia 1933 roku, w sercu gdyńskiego portu, uroczyście otwarto Dworzec Morski, który przez lata był głównym punktem na mapie ruchu pasażerskiego w Polsce. To tutaj cumowały legendarne polskie transatlantyki z M/S "Batory" na czele. Do wybuchu wojny tą właśnie drogą tysiące ludzi wypłynęło z kraju. W 2015 roku mijają 82 lata od otwarcia Dworca Morskiego, który po generalnym remoncie odzyskał swój przedwojenny blask. Modernistyczna perła gdyńskiej architektury stała się w maju siedzibą Muzeum Emigracji. 

Z tej okazji, 8 grudnia, zapraszamy pasjonatów historii i miłośników architektury do wspólnego świętowania 82. urodzin Dworca Morskiego. Osoby, które tego dnia obchodzą urodziny, będą mogły w godz. 12.00-18.00 zwiedzać wystawę stałą bezpłatnie. Wystarczy okazać w kasie dowód tożsamości i odebrać bilet za 0 zł.

Urodziny w sercu portu uświetnią wieczorne koncerty wiolonczelistki Resiny (Karoliny Rec) i Stefana Wesołowskiego, który przygotował utwór specjalnie na tę okazję. Występom towarzyszyć będą wizualizacje autorstwa Oskara Zamka-Gliszczyńskiego i Mateusza Jarmulskiego oraz urodzinowa instalacja świetlna wewnątrz budynku. Koncerty rozpoczną się o godz. 19.00, wstęp na nie kosztuje 10 zł. Bilety można kupować w kasie Muzeum od 1 grudnia oraz przed samym koncertem do wyczerpania puli. 

Koncerty: start: 8 grudnia, godz. 19.00, wstęp: 10 zł
- Resina (wizualizacje: Mateusz Jarmulski)
- Stefan Wesołowski (wizualizacje: Oskar Zamek-Gliszczyński)
Urodzinowa instalacja świetlna w budynku: od godz. 12.00
Bezpłatne zwiedzanie wystawy dla osób urodzonych 8 grudnia: godz. 12.00 - 18.00

Muzeum Emigracji w Gdyni

Ul. Polska 1

Tagi: