Jubileusz 50-lecia gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich

W tym roku mija 50 lat od powstania gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Z tej okazji władze gdańskiego Oddziału SAP przygotowały wieczór jubileuszowy, który odbędzie się 14.10.2015 o godzinie 17:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku, połączony z promocją książki pt. „Pół wieku Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w Gdańsku. 1965-2015. Dzieje – ludzie – praca w archiwach” pod redakcją Sławomira Kościelaka i Moniki Płuciennik. 

Roczinca 50 lat od powstania Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w Gdańsku jest idealną okazją do podsumowania dotychczasowej działalności, a także uroczystego świętowania jubileuszu w gronie członków i sympatyków Stowarzyszenia oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji kultury.

Z tej okazji odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie, 14 października (środa) o godzinie 16:30 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku, ul. Korzenna 33/35.

Po zebraniu odbędzie się wieczór jubileuszowy połączony z promocją przygotowanej na tę okazję książki pt. „Pół wieku Stowarzyszenia Archiwistów Polskich w Gdańsku. 1965-2015. Dzieje – ludzie – praca w archiwach” pod redakcją Sławomira Kościelaka i Moniki Płuciennik, dofinansowanej ze środków Urzędu Miasta Gdańska. W programie uroczystości zaplanowano wystąpienia okolicznościowe, wykład o historii gdańskiego Oddziału SAP, recital fortepianowy w wykonaniu Szczepana Kończala, wernisaż wystawy poświęconej dziejom SAP w Gdańsku oraz poczęstunek. Partnerami Stowarzyszenia Archiwistów Polskich są Nadbałtyckie Centrum Kultury i Archiwum Państwowe w Gdańsku.

 

Tagi: