Kultura na horyzoncie - program edukacyjny Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji zaprasza na nowy cykl edukacyjny "Kultura na horyzoncie!" - O tradycjach i zwyczajach w dalekich i bliskich krajach. Jest to program warsztatów kierowany do rodzin z dziećmi.

Będzie to podróż dookoła świata dla dzieci wraz z rodzinami – na każdych zajęciach będzie można poznać inny kraj lub region,  jego mieszkańców oraz ich obyczaje. Zajęcia są okazją do spotkania się z różnorodnymi kulturami i tradycjami, zarówno z egzotycznych zakątków świata, jak i z tych całkiem bliskich. Dzieci poznają także codzienne życie swoich rówieśników z innych krajów. będą uczyć się tolerancji i szacunku do nich. Na każdych zajęciach dzieci otrzymają specjalne bilety uprawniające do przejazdu, które będzie można kolekcjonować w naszym muzealnym portfelu podróżniczym.

Warsztaty są przeznaczone dla rodzin z dziećmi powyżej 5 lat. Można zgłosić udział młodszych dzieci - po wysłaniu informacji przed warsztatami (w ciągu tygodnia roboczego), a przygotowane zostaną dla nich specjalne aktywności. Zajęcia odbywają się w co drugą niedzielę miesiąca, do 26 czerwca 2016.

Na warsztaty obowiązują zapisy, można ich dokonywać drogą elektroniczną, wysyłając maila na adres warsztaty@muzeumemigracji.pl, podając imię i nazwisko dziecka, jego wiek, numer telefonu opiekuna oraz termin warsztatów i ich nazwę. Koszt pojedynczych zajęć to 10 zł, jeśli w zajęciach będzie uczestniczyło rodzeństwo, to dla kolejnej osoby – 5 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie.

Terminy zajęć „Kultura na horyzoncie!" w roku 2015:

27 września,

11 oraz 25 października,

15 oraz 29 listopada,

13 grudnia.

Pełna oferta edukacyjna Muzeum Emigracji w Gdyni dostępna jest na stronie www.polska1.pl w zakładce EDUKACJA.

Warsztaty rodzinne odbywać się będą w drugą i czwartą niedzielę miesiąca, godz. 11.00 –12.30 w Muzeum Emigracji w Gdyni, ul. Polska 1

Tagi: