Historyczna strefa edukacyjna Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku

Muzeum Poczty Polskiej zaprasza do historycznej strefy edukacyjnej, towarzyszącej 50. Międzynarodowemu Festiwalowi Chodu - Puchar Poczty Polskiej. Wydarzenie upamiętnia bohaterski opór pocztowców, stawiony 1 września 1939 roku w Gdańsku niemieckiej próbie zdobycia budynku. 

Zajęcia i warsztaty w strefie prowadzone będą przez pracowników Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku i uczniów Zespołu Szkół Łączności. Wśród atrakcji m.in. warsztaty „Sekrety Enigmy” i „Zawód – konserwator zabytków”, odnajdywanie na współczesnej mapie Gdańska śladów budynków związanych z Polakami w Wolnym Mieście Gdańsku oraz warsztaty pisania listów dla najmłodszych. Zaprezentowany zostanie także historyczny sprzęt łączności, oryginalna szafa gdańska z ubraniami i zabawkami oraz działon armaty przeciwpancernej wz.36, wraz z obsadą rekonstruktorów. 

Towarzyszyć festiwalowi będzie „Chód z Listonoszem”. Organizator festiwalu zaprasza do udziału wszystkich: Rodziców i Dzieci, Młodzież i Osoby Starsze. Uczestnicy mogą maszerować także z kijkami. Prolog wyraża formułę „Sport dla Wszystkich, Zdrowie dla Każdego”. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie:

 http://www.biegdominika.com/50-puchar-poczty-polskiej/.

Historyczna strefa edukacyjna

Sobota, 29 sierpnia

plac Obrońców Poczty Polskiej, Gdańsk

godz. 13.00 - 18.00)

Tagi: