Salvador w Sopocie - można kupować w Sopockim Domu Aukcyjnym

Mimo sezonu urlopowego Sopocki Dom Aukcyjny nie zwalnia tempa. Piątek, 21 sierpnia warto sobie zarezerwować nie na plażę, a na wystawę. A będzie co oglądać, nazwisko Salvadora Dali, mówi samo za siebie. Wystawa już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, 1/3 prac już zarezerwowano.

 

Salvador Dalí / Grafiki to wystawa połączona ze sprzedażą, podczas której SDA zaprezentuje blisko 40 prac jednego z najważniejszych i najbardziej oryginalnych artystów XX wieku. Będą to oryginalne litografie, akwaforty i ryciny w większości sygnowane własnoręcznie przez artystę lub tłoczone w limitowanych edycjach z autorskich matryc Dalego. Prace te pochodzą ze znakomitej francuskiej kolekcji Serge’a Goldenberga, wielkiego znawcy i popularyzatora twórczości Dalego. W 1989 roku zorganizował wspólnie z Robertem Descharnem ogromną retrospektywną wystawę Mistrza surrealizmu w Salle Gaveau w Paryżu.

 

Wśród oferowanych na wystawie prac znajdują się ilustracje do Boskiej Komedii Dantego, cykle Ludzka Dżungla, Nowa Mitologia, Florae Dalinae, Bestiariusz de La Fontaine’a, Don Kichot. Swego rodzaju znakiem rozpoznawczym artysty jest obraz płonących żyraf. Dalí już na wczesnym etapie twórczości znajdował inspiracje także wśród dzieł wielkich malarzy dawnych stuleci, szczególnie epoki renesansu. Fascynacja metodą psychoanalizy Zygmunta Freuda doprowadziła Dalego do świata podświadomości przywoływanego podczas snu. Posługując się mistrzowską techniką łączył przedmioty materialne w fantastyczny, niespotykany w realnym świecie sposób, dzięki czemu uzyskiwał efekt dziwności, niezwykłości i tajemniczości. Wystawa w Sopockim Domu Aukcyjnym daje rzadką możliwość bliższego, bezpośredniego zapoznania się z dziełami Dalego, a także zakupienia jego prac z jednej z najznamienitszych francuskich kolekcji.

 

Wcześniej, w sobotę 15 sierpnia SDA zaprasza na aukcję dzieł sztuki. Początek o godz.16.00 w Galerii Sztuki Dawnej.

 

Salvador Dalí / Grafiki

21 sierpnia – 19 września 2015

wystawa połączona ze sprzedażą

Sopocki Dom Aukcyjny / Galeria Sztuki Nowoczesnej

Ul. Boh. Monte Cassino 43

 

Wszystkie oferowane prace można obejrzeć na stronie: www.sda.pl

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/8479