Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska - koncert w Muzeum Morskim

Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza do Spichlerzy na Ołowiance na koncert w cyklu „Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska”.

W ramach cyklu „Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska” Filharmonia Bałtycka zaprasza koncerty kameralne połączone z prelekcjami Aleksandra Masłowskiego na temat historii miasta oraz jego zabytków. Koncerty odbywają się o godz. 19:00 od 28 lipca do 14 sierpnia. 

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach w historycznych obiektach grodu nad Motławą. Wyjątkową okazją ku temu są koncerty kameralne w najpiękniejszych zabytkowych wnętrzach Gdańska. Wraz z historycznymi prelekcjami słuchacze mogą nie tylko posłuchać znanych i nieznanych utworów, często w nietypowych aranżacjach na instrumenty dęte, ale też poznać tajemnice gdańskich zabytków. 

Jutro - 4 sierpnia o godzinie 19.00 w Spichlerzach na Ołowiance będzie można usłyszeć: Edytę Fil (flet) i Ekaterinę Antokolskaya (wiolonczela). Artystki zaprezentują m.in. utwory Francoisa Couperina, Marina Marais i Jana Sebastiana Bacha.

Wstęp wolny

 

Tagi: