Muzeum Miasta Gdyni otrzymało 500 tys. złotych od ministra

Muzeum Miasta Gdyni otrzymało dofinansowanie na nową wystawę stałą. Ministerstwo wsparło też porjekt „Modernizm na wolnej licencji”.

 

Wniosek został przygotowany i złożony w listopadzie 2014 r. do programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet: Wspieranie działań muzealnych (w trybie dwuletnim) i otrzymał najwyższą w pierwszym naborze konkursu kwotę dofinansowania w wysokości 457 000 zł. Uzyskanie dotacji jest efektem kilkumiesięcznej pracy zespołu pracowników, odpowiedzialnego za przygotowanie aplikacji. Otwarcie nowej wystawy Muzeum Miasta Gdyni otrzymała dofinansowanie wystawy stałej. Drugim wnioskiem, który otrzymał dofinansowanie ze źródła Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest projekt „Modernizm na wolnej licencji”.

 

Ten projekt  ma na celu wytłumaczenie idei umieszczania w internecie informacji na zasadach wolnych licencji z poszanowaniem prawa autorskiego. Projekt skierowany jest do uczniów gdyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych, liceów oraz osób dorosłych. Uczestnicy zapraszani będą do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie eksperci wyjaśnią problematyczne kwestie. Klasy biorące udział w projekcie będą miały za zadanie stworzenie bazy danych na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. Grupę dorosłych i seniorów muzeum zaprosi na spotkania warsztatowe, podczas których m.in będzie można poznać serwisy korzystające z wolnych licencji

Tagi: