Sportowe walki rycerskie na gali youtuberów - Fame mma

30 czerwca w Koszalinie odbędzie się niezwykła gala - w oktagonie spotkają się gwiazdy YouTuba i telewizji. Jedną z ciekawszych walk będzie pojedynek w formule profesjonalnych walk rycerskich w którym zmierza się Krzysztof Olczak z KS Rycerz i Piotr Celej z Fabryki Świń. 

Profesjonalne Walki Rycerskie -sama formuła walk jest nieco inna, niż spotykamy na turniejach rycerskich. Zawodnicy są dzieleni na kategorie wagowe. Walka trwa określoną dwie rundy, po dwie minuty każda. 

Bronią jest  miecz lub tasak jednoręczny i tarcza. Walki są na zasadach „full-contact”, czyli zawodnicy biją się bez rozchodzenia po trafieniu. Regulamin dopuszcza bardzo wiele „brutalnych” zachowań, takich jak uderzenia rantem tarczy, rzuty zapaśnicze czy kopniaki. Dopuszczona jest też walka w parterze przez 10 sekund. 

Punkty są zliczane przez sędziów i zapisywane po każdej rundzie. Na końcu ostatniej są sumowane i wyłania się zwycięzcę. Gale Profesjonalnych Walk Rycerskich stają się coraz popularniejsze na świecie. Szczególnie rozwinięte są u naszych wschodnich sąsiadów – walki w Rosji są zazwyczaj organizowane na profesjonalnych ringach w M1. Ich potencjał dostrzegł nawet Mike Tyson, umieszczając filmik z nokautu na swoim oficjalnym Facebooku. Nawet w Polsce odbywają się pojedynki w formule PWR na galach boksu i mma. 

Bilety i ppv: famemma.tv

Tagi: