Trening sportowych walk rycerskich - Fabryka Świń zaprasza!

Fabryka Świń to "rycerski" klub sportowy, gdzie od 2010 roku spotykają się rycerze, którzy chcieli walczyć "na serio". W skład fabryki wchodzą członkowie wielu bractw rycerskich. Pochodzą oni m.in. z Kompanii Czarnego Gryfa, Wolneja Kompani Piechoty Lekkiej, Oliwskiej Drużyny Najemnej Inogici oraz Chorągwi Hrabiego Bolingbroke.

Sama nazwa jest żartem słownym, ale mimo sportowego podejścia, zawodnicy występują w wiernych rekonstrukcjach zbroi z przełomu XIV i XV wieku. Historyczny jest też herb drużyny, przedstawiający świnię z kłami. Sportowe walki rycerskie można ćwiczyć na treningach Fabryki Świń w Toruniu, Malborku oraz na hali YMCA w Trójmieście. 

Finały PLWR 2015 - KS Sieradz 2 vs Fabryka Świń - 1/4 final (5 vs 5)

Drużyna występuje w Polskiej Lidze Walk Rycerskich, gdzie wielokrotnie znalazła się na podium. Zawodnicy reprezentujący Pomorze wiele razy byli też filarami Rycerskiej Kadry Polski. Kapitan drużyny Marcin Janiszewski jako selekcjoner poprowadził kadrę do zwycięskich mistrzostw świata IMCF w Malborku w 2015 roku.

Co należy zrobić by wstąpić do Fabryki Świń? Na początku przygody z sportowymi walkami rycerskimi potrzeba jest przede wszystkim pasja. Główne treningi odbywają się w czwartki i niedzielę na sali YMCA w Gdyni. Więcej informacji na fanpage Fabryka Świń

 

 

 

Tagi: