85 urodziny Automobilklubu Morskiego - Ale to były huczne urodziny...

Automobilklub Morski to najstarsza obywatelska organizacja skupiająca miłośników motoryzacji na Pomorzu. Założona została w 1936 roku przez ówczesną elitę społeczno-intelektualną Pomorza. Dziś, podobnie jak Aeroklub Gdański czy Polski Klub Morski, należy do najstarszych nieprzerwanie działających organizacji społeczno-sportowych, skupiających przed wojną Polaków z terenu Pomorza i Wolnego Miasta Gdańska. Automobilklub Morski to dekady sukcesów sportowych, ale także teraźniejszość i przyszłość. Klub nadal prężnie działa na niwie sportowej. Dba także o miłośników autozabytków. Jego chlubą jest modernistyczno–funkcjonalistyczny „modrzewiowy dwór” położony na Kamiennej Górze.

W ramach obchodów 85.lecia Automobilklubu Morskiego, w piątek 25 czerwca o godzinie 18.00, odbyło się się uroczyste spotkanie urodzinowe połączone z projekcją okazjonalnego filmu. Od 25 czerwca po południu do niedzieli 27 czerwca, pod Muzeum Marynarki Wojennej byli rekonstruktorzy i przedwojenne pojazdy. W tym zapomniane już prawie Adlera, Berlieta, a także Peugeota 201, Citroena i Rolls Royce-a. Rekonstruktorzy z SRH Fort i GRH Retrospekcja przygotowali dodatkowo specjalną dioramę.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.