Hotel Atlantic ponura ruina w Koszalinie Urbex

Hotel Atlantic w Nowych Bielicach był na przełomie wieków miejscem z którego dumny był cały Koszalin. Powolne umieranie miasta, oraz Drogi Krajowej nr 6 sprawiło, że czterogwiazdkowy hotel padł. Dziś pełen niegdyś luksusu obiekt to posępna ruina nadająca się do urbexu.

Tekst i foto: Bartosz Gondek

„Serdecznie witamy Państwa w czterogwiazdkowym Hotelu Atlantic International w Nowych Bielicach koło Koszalina”, witały turystów reklamy zamieszczane na stronach rezerwujących miejsca hotelowe i portalach tuyrystycznych. „Hotel, uznany za najnowocześniejszy na środkowym wybrzeżu, oferuje szeroki zakres usług.” Hotel, dysponujący pierwotnie 75 nowocześnie wyposażonymi pokojami, zapewniał takie wygody jak bardzo nowoczesny Fitness Club, duży basen z Jacuzzi i tzw „dziką wyspą”, pełną egzotycznych roślin, oraz wielofunkcyjne sale konferencyjne. Hotel, oraz działająca obok dyskoteka Odyseja 2001, zamknęły się w roku 2010. Budynek centrum rozrywki udało się wynająć. Dawny hotel, oraz mniejszy, przyległy budynek nadal straszą.

#hotel atlantic, #urbex, #nowebielice, #koszalin, #ruina #bartoszgondek #luksus #drogakrajowanr6

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.