Stary i nowy Pruszcz Gdański - tak to widzą młodzi

W niezwykle widowiskowy sposób połączyli zdjęcia starego i nowego Pruszcza Gdańskiego. Tak jak się to robi na świecie, uczniowie pruszczańskiego liceum prezentują w swoich pracach miasto dawniej i dziś. 

 Uczniowie klasy 3 A Liceum Ogólnokształcącego nr 1, uczęszczający na zajęcia z informatyki w zakresie rozszerzonym, podjęli się na początek nie lada wyzwaniu. Trzeba było wyszukać, a potem dokładnie oraz skrupulatnie połączyć stare i nowe fotografie przedstawiające ważniejsze miejsca naszego miasta. Celem pracy było ukazanie na jednej płaszczyźnie obu rzeczywistości, a efekt tych działań jest rewelacyjny. Autorami projektów są: Agata Pietrzycka, Barbara Niedziela, Krzysztof Łepkowski, Łukasz Borkowski, Mateusz Kusiak, Piotr Durawa, Piotr Kucharski, Piotr Maj, Rafał Kreft, Sandra Walentynowicz, Michał Koczewski , Sergiusz Goliński. Nad całością prac czuwał historyk i nauczyciel informatyki, dr Artur Jendrzejewski. Efekt – trzeba przyznać - robi wrażenie.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila.