W pełnej zbroi na Giewont

Dwóch rycerzy-sportowców weszło w zbrojach na szczyt Giewontu. Jak się okazuje, średniowieczne zbroje nadawały się do sprawnego poruszania pieszo.

Dwóch zawodników Rycerskiej Kadry Polski weszło na szczyt Giewontu. Okuci byli w repliki pełnych zbroji płytowych z XV wieku. Jednynie buty były współczesne - by nie ryzykować poślizgnięcia się. Rycerze przez całą drogę na wysokość 1895 metrów n.p.m. mieli na sobie około 30 kilogramów zbroi, w tym ograniczające widok i utradniające oddychanie hełmy. Jak się okazuje rycerze weszli na górę w ramach wyzwania. 

- Na pomysł wpadł Marcin, a ja uznałem ze koniecznie trzeba to zrobic. Chcieliśmy sprawdzić czy da się wejść na szczyt w zbroi, jak i sprawdzić samych siebie- opowiada Mateusz Szczepanik.

Śmiałkami, którzy weszli na szczyt Giewontu byli Marcin Waszkielis, tegoroczny mistrz świata w walkach rycerskich - mieszkaniec Kętrzyna oraz Mateusz Szczepanik z Grójca, kapitan drużyny Dies Irae i jeden z filarów Rycerskiej Kadry Polski.

fot. facebook/Sword Mastery 

zobacz też: Galeria z mistrzostw świata rycerzy - http://strefahistorii.pl/gallery/817-rycerskie-mistrzostwa-swiata-w-malborku-tu-sie-serio-bija

Piotr Celej

 

Tagi: