Kolejny polski rycerz ze złotem

Kończy się trzeci dzień mistrzostw. Polska Kadra Rycerska dołożyła dwa krążki w niezwykle prestiżowej kategorii miecz i tarcza.
 
Trzeciego dnia mistrzostw uczestników i widzów przywitało słońce i błękitne niebo. Od rana zawodnicy wszystkich reprezentacji gromadzili się przy szrankach na zmagania w kategoriach miecza i tarczy - najważniejszej konkurencji walk pojedynkowych. Ponad 80 starć w fazie grupowej pozwoliło wyłonić najlepszych zawodników którzy ścierali się w fazie finałowej. Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Austrii, Niemiec, Anglii, USA debiutującej Argentyny a także krajów środkowej i wschodniej Europy: Polski, Estonii, Litwy. Wśród kobiet najlepiej prezentowały się reprezentantki Polski, Niemiec, Nowej Zelandii oraz Quebec.
 
W walkach finałowych starcia prowadzone z niezwykłą szybkością dostarczały widowni sporą dawką emocji. Przy dużej liczbie walk kluczowa stawała się wytrzymałość oraz siła.
 
W walkach kobiet mieliśmy okazję oglądać różne style walk i wyrównany poziom. W walce o 3 miejsce zmierzyła się Polska z Nową Zelandią. Przewaga siły była po stronie Nowozelandki a zręczności i szybkości po stronie Polski. Po 2 rundach Maja Olczak z Łodzi zdobyła kolejny brązowy medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Następnie oglądaliśmy starcie o pierwsze miejsce które zwyciężyła leworęczna zawodniczka z Niemiec. 2 miejsce przypadło  zawodniczce z Quebecu.
 
Walki mężczyzn z ogromną dynamiką i różnorodnością uników, bloków oraz kombinacji uderzeń poderwały publiczność. W finale, po bardzo interesującym starciu z Anglią, polski reprezentant Marcin Waszkielis z Kętrzyna zdobył drugi Złoty Medal dla Polski! 
3 miejsce przypadło reprezentantowi Estonii.
 
Podsumowując starcia w mieczu i tarczy:
 
1vs1 kategorii Mężczyzn:
 
1) Polska
2) Anglia
3) Estonia
 
1vs1 kategorii Kobiet
 
1) Niemcy
2) Quebec
3) Polska
 
Więcej o sportowych walkach rycerskich, polskiej kadrze i mistrzostwach znajdziesz tutajhttp://strefahistorii.pl/video/767-rycerskie-mistrzostwa-swiata-w-malborku-wywiad-z-selekcjonerem-kadry
 

Tagi: