Start Zatoki Szpiegów ten serial kręcono w Trójmieście

Zatoka Szpiegów, Gdańsk, Sopot, Gdynia, TVP, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

W niedzielę startuje emisja najbardziej trójmiejskiego z seriali historycznych ostatnich wielu lat. „Zatoka Szpiegów, której fabuła toczy się w 1940 roku.

Głównym bohaterem serii jest młody oficer Abwehry, w którego wcielił się Bartosz Gellner, który zostaje alianckim szpiegiem. Filmowy Franz Neumann jest młodym porucznikiem. wywodzącym się z dobrej niemieckiej rodziny od lat mieszkającej w Gdańsku. Pewnego dnia odkrywa swoje polskie pochodzenie. Kiedy jego ukochana zostaje zamordowana przez Niemców, decyduje się przejść na stronę aliantów, pracując dla polskiej siatki szpiegowskiej. Zagrożony dekonspiracją, okłamywany przez najbliższych, prowadzony przez cynicznego "opiekuna" Engela, młody oficer musi wybierać pomiędzy lojalnością wobec rodziny, wiernością ojczyźnie a miłością. Serial kręcony był w Gdańsku, Oliwie, Gdyni, na półwyspie, a także pod Warszawą. Wojennie ucharakteryzowane miasto, aktorzy i samochody stanowiły dodatkową atrakcje nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów.

(Red.) fot. www.polnocna.tv

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: