W Gdyni malują mural z Błyskawicą

Muzeum Marynarki Wojennej, Gdynia, www.polnocna.tv www.strefahistorii.pl

Za sprawą Muzeum Marynarki Wojennej przy współpracy z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta już niebawem Gdynia wzbogaci się o kolejny okolicznościowy mural, któy powstanie na ścianie bloku przy ul. Abrahama 71.

Mural powstaje na rocznicę wejścia do służby ORP Błyskawica. 25 listopada 1937 r. w Cowes, miejscu budowy okrętu, po raz pierwszy została podniesiona na nim biało-czerwona bandera. Jednym z elementów obchodów upamiętniających słynny niszczyciel i jego historię, będzie właśnie mural symbolicznie prezentujący „Błyskawicę”, noszącą podczas II wojny światowej numer taktyczny „H34”. Zakończenie prac zaplanowano na koniec września, a oficjalną prezentację muralu na 3 października b.r. – to również data nieprzypadkowa – w październiku 1936 r. nazwa „Błyskawica” weszła do historii polskiej Marynarki Wojennej. Odbył się wówczas chrzest i wodowanie słynnego okrętu.

(red.) oprac www.polnocna.tv fot. Marian Kluczyński/3 FO

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: