Wyjątkowo teatralna wystawa w Muzeum Narodowym w Gdańsku

Marian Kołodziej był wieloletnim współpracownikem Muzeum Narodowego w Gdańsku. Między innymi przekazywał Działowi Teatralnemu swoje prace, uczył aranżacji, opanowania przestrzeni, pomagał przy tworzeniu wystaw, które wciągały i zaskakiwały zwiedzających. To była cenna i piękna współpraca. 
 
Wystawą czasową „Marianowi Kołodziejowi w setną rocznicę urodzin” Muzeum Narodowe w Gdańsku chce przypomnieć sylwetkę tego znakomitego scenografa, rysownika, niezwykłego człowieka, pokazać część prac, które po sobie zostawił. Dziś twórczość Kołodzieja jest już ostatecznie zamknięta, ale nadal można ją podziwiać. Jego projekty scenograficzne, wykonane z wielką artystyczną starannością, projekty kostiumów, rysowane zmysłową kreską, bogate i niezwykle pomysłowe, wykonane przez mistrzów pracowni krawieckich kostiumy teatralne, fragmenty dekoracji wszystko to nadal zachwyca swoją barwnością i różnorodnością.
Wystawę można obejrzeć w Oddziale Sztuki Nowoczesnej w Pałacu Opatów tylko do 20 lutego!
 
info/fot. Muzeum Narodowe w Gdańsku

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: