Areszt za sylwestra w policyjnym volkswagenie

Policja, volkswagen, przebierańcy,  karpacz, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Pamiętacie nasz materiał o tym, jak małopolska policja zatrzymała zatrzymała klasycznego, rekonstrukcyjnego passata w dawnym malowaniu policji a jego „załogę”, aresztowała. Wcześniej rekonstruktorzy i passat brali udział w pikniku współorganizowanym przez MSW. Teraz za kraty poszli miłośnicy policjnego wożenia się po Karpaczu.

 

Wygląda na to, że stróże prawa ostro wzięli się za miłośników lansu wycofanymi ze służby, policyjnymi radiowozami. Tuż przed sylwesterm policja w Karpaczu zatrzymała policyjnego VW Transportera, jakby żywcem wyciągniętego z rezerw oddziałów prewencji. O tym, że to nie radiowóz, mówiły jedynie zasłonięte materiałem koguty i cywilna rejestracja. W środku znajdowali się 41-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego – wskazują funkcjonariusze z tamtejszego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji. Policja z Jeleniej Góry poinformowała, że zgodnie z artykułem 96a Kodeksu Wykroczeń, zatrzymanym grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna. Samochód zostanie także zarekwirowany.

Obecnie śledczy wyjaśniają kwestię, w jakim celu pojazd został nabyty i czy nie został wykorzystany w celu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa. Stawiamy, że nie. Podobnie jak idealnie policyjny VW poruszający się na muzealnych numerach po Pruszkowie. Jak tak dalej pójdzie i jego czeka policyjny parking. Zaś miłośnikom samochodów stróżów prawa… wożenie się nimi na lawetach.

Więcej o aresztowanych rekonstruktorach tu:

http://strefahistorii.pl/article/6936-aresztowali-rekonstruktorow-bo-byly-przebierance

(Red.) bg fot. KMP Jelenia Góra

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: