Pomagają wyjaśnić tajemnice dawnych aut

Conservatoire Citroën, Bartosz Gondek, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Chcesz wiedzieć jak wyglądał lub w co był wyposażony Twój zabytkowy Citroen? Francuska marka otwiera swoje archiwa, dzieląc się takimi informacjami ze swoimi fanami.

Symbolem dziedzictwa francuskiej marki jest bez wątpienia Conservatoire Citroën, w którym pod jednym dachem zgromadzono ponad czterysta samochodów – jest to największa na świecie kolekcja pojazdów tej marki. Większość z nich znajduje się w doskonałym stanie. Zabytkowa flota posegregowana jest według dziesięcioleci (od 1919 roku do 2000). Zbiór podzielony jest także na grupy tematyczne. Conservatoire Citroën to nie tylko kolekcja samochodów i specjaliści zajmujący się renowacją dawnych modeli. Kryje się tutaj kolejny skarb. To archiwum, mieszczące zbiory dokumentów, w tym rejestry numerów nadwozi, szkice i plany biur konstrukcyjnych Citroëna, plakaty i katalogi, biuletyny informacyjne i magazyny, artykuły prasowe, dokumentacje techniczne, szkice projektantów. To miejsce szczególnie ważne dla każdego miłośnika marki, który właśnie tutaj może dowiedzieć się więcej o historii swojego pojazdu. Citroena, ale także Panharda. Archiwa Citroëna i Panharda są zlokalizowane w Centrum Archiwalnym Terre Blanche, gdzie specjalnie powołana do tego grupa identyfikacyjna może stworzyć specjalną metrykę auta. Można tutaj otrzymać: datę produkcji, wersja/poziom wykończenia (DS. Pallas, 2 CV Charleston itd…) i potwierdzenie czy auto ma pasujące numery. Aby to uzyskać, wystarczy złożyć zamówienie poprzez specjalny formularz, albo stronę https://www.laventurepeugeotcitroends.fr/attestation-documents. Zatem - do dzieła!

(Red.) Bartosz Gondek /Citroen fot. Citroen

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: