Sławny projektant Ferrari i Alfy Romeo wraca do Gdyni

Janusz kaniewski, muzeum miasta gdyni, www.strefahistorii.pl
Desginer, mistrz wzornictwa przemysłowego i wielki miłośnik Gdyni, przedwcześnie zmarły w 2015 roku, Janusz Kaniewski, powraca do Gdyni. Jako bohater wystawy „Janusz Kaniewski PPPP", która ruszy od 19 września 2020 r. w Muzeum Miasta Gdyni.
 
Janusz Kaniewski w latach 1999-2001 pracował w studiu Pininfarina w Cambiano, z którym później współpracował. Od 2003, niezależnie od Pininfariny projektował dla Ferrari. Współprojektował samochody Ferrari California, Ferrari 458 Italia, Lancia Delta, Alfa Romeo MiTo, Alfa Romeo Giulietta, Citroën C4 Picasso, Suzuki Kizashi oraz wnętrze Ferrari 488 GTB. Projektował także dla Mazdy. Był doradcą prezydenta Gdyni, kuratorem i współorganizatorem festiwalu Gdynia Design Days 2012, oraz pierwszym nie – architektem członkiem Stowarzyszenia Architektów RP i członkiem Rady Programowej magazynu SARP – ARCH. 
„Janusz Kaniewski PPPP" to wystawa opowiadająca o twórcy, oczami między innymi jego najbliższej rodziny. Będzie można zobaczyć na niej także jego najlepsze projekty. W tym te motoryzacyjne. To zaś oznacza prawdziwą ucztę dla miłośników niestety – już historii – polskiego designu.
(red.) bg fot. Muzeum Miasta Gdyni

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: