Legendarny CWS z Wejherowa wrócił na drogi!

CWS, ludwik rożniakowski, wejherowo, www.strefahistorii.pl. północna.tv, bartosz gondek
Motoryzacyjny pasjonat z Wejherowa, Ludwik Rożniakowski, zaprezentował dzisiaj na FB odbudowaną replikę samochodu CWS T-1, który uległ poważnemu uszkodzeniu w kolizji w 2018 roku.
 
- Po roku pracy pierwszy polski samochód biało - czerwony CWS T-1 został naprawiony.- informuje z triumfem Pan Ludwik.
CWS został rozbity w październiku 2018 roku w Wejherowie.  Na ulicy Marynarki Wojennej, kierująca samochodem VW Golf 46 latka straciła panowanie nad kierownicą i uderzyła czołowo w replikę CWS-a. W wyniku zderzenia w unikatowym pojeździe Ludwika Rożnakowskiego zniszczony został przód pojazdu i zgięta została rama. Auto należało całkowicie rozebrać i żmudnie odtworzyć, co się na szczęście udało.
 
CWS T1 to legendarny polski samochód, produkowany w latach 1927-1931, dzieło inżyniera Tadeusza Tańskiego. Do naszych czasów nie zachował się jego egzemplarz CWS-a. Więcej na  temat CWS-a znajdziecie Państwo w jednym z odcinków "Północnego Bazaru": https://www.youtube.com/watch?v=g9MtkGydmrA
(Red.) Bartosz Gondek, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl, fot fb pana Ludwika Rożniakowskiego
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: 

Artykuł na Północnej.tv: 

http://www.polnocna.tv/news/25659-odbudowal-rozbitego-cws-t1-z-wejherowa