Wykład o neogotyku w pomorskich zamkach i pałacach w Białym Spichlerzu w Słupsku

Już jutro(7 marca) o godzinie 10:00 w Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędzie się wykład z historii sztuki z cyklu Forum Sztuki i Artystów: Neogotyk w architekturze pałacowej i dworskiej na Pomorzu. 


Tematem zajęć będzie jeden z ciekawszych i reprezentacyjnych stylów architektonicznych, który odcisnął silne piętno na architekturze XX wieku. Neogotyk, to kierunek którego początki sięgają połowy XVIII wieku, a największy rozwój przypada na okres XIX i XX stulecia. Styl ten występował również na Pomorzu, które związane było kulturowo z obszarem wpływów niemieckich, a tam właśnie neogotyk uznano za styl narodowy. W oparciu o przykłady architektury rezydencjonalnej z tych terenów ukazane zostanie zainteresowanie epoką średniowiecza, a dokładniej gotyku, sposób adaptowania form neogotyckich w budowlach pałacowych i dworskich oraz działalność architektów związanych z środowiskiem Karla Friedricha Schinkla.

info/foto: Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: