Pomorskie instytucje kultury frontem do seniora w najbliższy weekend

Akcja „60+ Kultura”, organizowana co roku instytucje kultury w całym kraju na zaproszenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tradycyjnie odbywa się w pierwszy weekend jesieni. Muzea, teatry, filharmonie, domy kultury, opery, galerie sztuki, biblioteki i inne placówki kulturalne zapraszają seniorów do aktywnego udziału w życiu kulturalnym.za darmo lub w promocyjnej cenie.  

Weekend z kulturą dla seniorów to unikalna dla wielu z nich okazja, aby zapoznać się z działalnością instytucji kulturalnych w pobliżu ich miejscu zamieszkania. Specjalnie na tę okazję placówki organizują przeróżne warsztaty, zajęcia, wystawy, spotkania, spektakle i wiele innych rozrywek.

Wiele muzeów i placówek kulturalnych - nie tylko w Gdańsku, ale i w całym województwie pomorskim przygotowało specjalne programy, zniżki i udogodnienia dla seniorów. Plener malarski „Barwy wody” dla seniorów na nabrzeżu wyspy Ołowianki, sto bezpłatnych biletów dla pierwszych stu seniorów w Filharmonii Bałtyckiej, 50% ulgi na bilety na Galę Moniuszkowską w Operze Bałtyckiej i mnóstwo atrakcji czeka na seniorów już od piątku. 

info/MKiDN

foto/Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: