Marcin Stąporek o Gruzinkach windzie i Domu Przyrodników

Dom Przyrodników, Muzeum Archeologiczne, Marcin Stąporek, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Charakterystyczny czerwony budynek z wieżą, będący jedną z najładniejszych dominant gdańskiego Długiego Pobrzeża. Dom Przyrodników znamy wszyscy ale jego historię i związane z nim ciekawostki znają tylko niektórzy.

Siedziba Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, zwana Domem Przyrodników, wyróżnia się spośród sąsiednich domów wysokością, wieżą i …. najstarszą windą na Głównym Mieście. Kto naprawdę zbudował kamienicę przy Bramie Mariackiej, co ją łączy z szekspirowskim Hamletem i jakie nazwy nosiła na przestrzeni wieków? Co Gruzinki robiły w Zielonej Piwnicy i dlaczego musiały ustąpić miejsca archeologom? Na te i inne pytania odpowie Marcin Stąporek, pracownik Biura Prezydenta ds. Kultury w Urzędzie Miejskim w Gdańsku i popularyzator historii miasta. Jeden z współtwórców pierwszych gdańskich forów historycznych i współzałożyciel internetowej Akademii Rzygaczy. Marcin nareszcie  wraca do szerokiego popularyzowania historii. Www.strefahistorii.pl zaprasza zaś na jego wykład o Domu Przyrodników który odbędzie się w srodę, 25 września 2019 o 18:00 – 19:30, oczywiście w Domu Przyrodników, przy ulicy Mariackiej 25/26.

(Red.) oprac bg, www.polnocna.tv, fot. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: