Ślązacy fotografują Marynarkę Wojenną

Polish Navy in Colour, www.polnocna.tv. www.strefahistorii.pl, news

Obaj pochodzą ze Śląska. Obaj mają tę samą pasję – Marynarkę Wojenną. Połączył ich społecznościowy portal Polish Navy in Colour. Dwóch fotografów z dwóch różnych pokoleń spotkało się w ubiegłym tygodniu w Gdyni

Młodszy, Mateusz Prociak, to współtwórca witryny „Polish Navy in Colour” i specjalista od kolorowania zdjęć. Stanisław Pudlik to zaś autor setek czarno – białych fotografi jednostek Polskiej Marynarki Wojennej. Autor czarno-białych oryginałów wysoko ocenił pracę swojego młodszego kolegi i zachęcał go do kontynuowania swojej działalności. Panowie mają nadzieję, że już wkrótce można będzie pokazać zarówno czarno-białe, jak i kolorowe zdjęcia w albumie z fotografiami. Był to jeden z warunków dotyczących przeniesienia praw do dysponowania dziedzictwem Stanisława Pudlika przez muzeum. Na pewno warto opublikować taki album przed setnymi urodzinami autora.

(Red.) fot. Polish Navy in Colour

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: