Narodowy Instytut Dziedzictwa promuje gdyńskie zabytki

narodowy instytut dziedzictwa, gdynia, www.zabytek.pl, www.gdynia.pl, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Stwórz wycieczkę i wygraj! W piątek na ogólnopolskich stronach Narodowego instytutu Dziedzictwa ruszył konkurs promujący gdyński modernizm. „Kochamy gdyńskie zabytki” na www.zabytek.pl, współorganizowany także przez Miasto Gdynia, potrwa do 25 lutego.

Celem jaki postawił sobie w tym przedsięwzięciu Narodowy Instytut Dziedzictwa, jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej wartości zabytków Gdyni, poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu zabytek.pl oraz możliwość tworzenia własnych treści – w postaci wycieczek po mieście szlakiem zabytków. Żeby wziąć udział w konkursie, należy zarejestrować się w serwisie i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem obiektów zabytkowych w Gdyni, znajdujących się na portalu. Wycieczki mogą mieć dwa typy: piesza, rowerowa oraz różny czas trwania: od kilku godzin po maksymalnie jeden dzień. Wycieczkę należy uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych – fotograficznych lub tekstowych o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku. Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, jak i wkładu własnego, np. przygotowania fotografii czy ciekawych opisów obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Dla laureata  konkursu „Kochamy gdyńskie zabytki” przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł, ufundowaną przez Urząd Miasta Gdyni. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 24 kwietnia 2019 r. podczas uroczystej Gali, która z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków odbędzie się w Muzeum Emigracji w Gdyni. Wszelkie pytania i uwagi dotyczące konkursu można kierować na adres e-mail: kontakt@zabytek.pl Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Kochamy gdyńskie zabytki”! Strona zabytek.pl administrowana jest przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. To innowacyjny serwis, który zawiera 84 000 obiektów zabytkowych, wizualizacje 3D, wersję mobilna zintegrowaną z Google Maps i bogate kolekcje tematyczne.

(Red.) Narodowy Instytut Dziedzictwa oprac.www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl fot.www.gdynia.pl

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: