Agnieszka Kowalska odchodzi z funkcji Pomorskiego Konserwatora Zabytków

Agnieszka Kowalska, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, www,.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl

Agnieszka Kowalska, pełniąca od 2016 roku funkcję Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, zrezygnowała z pełnionej funkcji. Na stanowisku pozostanie do końca marca. Kto po niej obejmie ten trudny urząd?

Po koniec grudnia Agnieszka Kowalska złożyła wypowiedzenie pracy w PWKZ, w którym pracowała od wielu lat pnąc się po szczeblach kariery konserwatorskiej. Jako Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków podjęła wiele decyzji, ważnych dla metropolii i regionu. Najważniejsze z nich to objęcie ochroną terenu stoczni, zajęcie stanowiska w sprawie nowego budynku, jaki ma stanąć na terenie po dawnym LOT, zabezpieczenie pozostałości dawnych bastionów przy Urzędzie Wojewódzkim, walka o nie zakrywanie Kanału Raduni, czy wpisanie w ewidencję konserwatorską całego centrum Pruszcza Gdańskiego. Jak dowiedziała się www.strefahistorii.pl, decyzja o odejściu podyktowana chęcią dalszego rozwoju zawodowego. Także w branży konserwatorskiej. Kto po Pani Agnieszce Kowalskiej? W środowisku wymienia się wiele nazwisk związanych z branżą konserwatorską. Wśród nich Tomasza Korzeniowskiego, czy dr hab. Roberta Hirscha. Kto zostanie nowym Pomorskim Konserwatorem Zabytków, przekonamy się w najbliższych tygodniach

(Red.) bg fot. na zdjęciu po lewej Agnieszka Kowalska

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: