Rolls Royce, Auto Fus i bawarskie klasyki BMW

BMW Classic, Auto Fus, Warszawa, klasycznebmw, Rolls Royce, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl, strefahistorii, polnocna.tv, google, wiadomości Strefa Historii Północna.TV
Kilka lat temu Polska stała się ważnym graczem na rynku odbudowy i serwisu klasycznych samochodów i oldtimerów. Odbudowujemy i serwisujemy wszystkie, nawet te najdroższe marki. Mimo to do niedawna żadna centrala motoryzacyjna nie zdecydowała się jak dotąd zainwestować w rodzimy rynek motoryzacyjny. Stało się to dopiero teraz za sprawą BMW i Firmy Auto Fus.
Warszawska firma  Auto Fus najwyraźniej lubi wyzwania. Nie dość że z sukcesem sprzedaje, oprócz BMW, także Rolls Royce-a, Mc Larena i bardzo lubianą przez piszącego te słowa, Alpinę, to jeszcze, mając tak zacne doświadczenie, zdobyła certyfikat BMW Classic. 
Certyfikat BMW Classic potwierdza spełnienie restrykcyjnych wymogów, które umożliwiają autoryzowane serwisowanie klasyków i youngtimerów marki. Pod uwagę brane są takie czynniki, jak przygotowanie odpowiedniego zaplecza oraz oryginalnych narzędzi niezbędnych do serwisu klasycznych modeli marki z Monachium. W BMW Auto Fus Group do naprawy tych samochodów i motocykli delegowani są najbardziej doświadczeni pracownicy związani z firmą od wielu lat. Właściwe umiejętności i wiedzę na temat poszczególnych modeli zapewniają szkolenia organizowane przez BMW Classic. 
- Jedynie wybrani dilerzy mogą starać się o certyfikację BMW Classic. W przypadku naszej firmy bardzo poważnym atutem jest kilkudziesięcioletnie doświadczenie w serwisowaniu pojazdów BMW i udana współpraca z Monachium. Przypomnę, że firma Auto Fus oficjalnie współpracuje z marką od 1988 roku – powiedział Mateusz Janasz, General Manager Auto Fus Group odpowiedzialny za projekt BMW Classic.
Certyfikowany partner BMW Classic zrobi okresowy przegląd, ale też przeprowadzi kompleksowy remont silnika. Ma bezpośredni dostęp do magazynów części w Monachium, a zatem może sprowadzić oryginalne elementy do klasycznych modeli. Posiada również możliwość zamówienia ich u rzemieślników, którzy wytwarzają je zgodnie ze standardami jakościowymi BMW. Certyfikowany partner ma także dostęp do wiedzy dotyczącej klasycznych i zabytkowych modeli, na przykład dokładnej receptury oryginalnych lakierów oraz schematów elektrycznych.
Jako BMW Classic Partner, BMW Auto Fus Group we współpracy z BMW Classic w Monachium, może certyfikować samochody i motocykle marki wraz z określeniem możliwości objęcia ich opieką BMW Classic. Program uwzględnia pojazdy, które mają minimum 20 lat. Właściciele klasyków BMW mogą wystąpić o ich ocenę oraz potwierdzenie stopnia oryginalności. Wkrótce BMW Auto Fus Group będzie oferował pełną renowację samochodów oraz wspierał właścicieli w ich sprzedaży lub zakupie. Polski oddział BMW Classic oferuje również serwis oraz możliwość kupienia części do klasycznych i zabytkowych motocykli BMW Motorrad.
(Red.) Auto Fus  fot. Auto Fus

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: