Leibhusaren prawdziwa historia Czarnych Huzarów

Leibhusaren, Czarni Huzarzy, Garnizon, Gdańsk Wrzeszcz, www.polnocna.tv, www.strefahistorii.pl
Czarni Huzarzy to jedna z najbardziej znanych legend gdańska przełomu XIX i XX wieku. Dziś odbyła się promocja książki „Leibhusaren. Historia Czarnych Huzarów” Wojciecha Gruszczyńskiego. Nie zabrakło tam www.Północna.Tv i www.Strefahistorii.pl
 

Czarni Huzarzy wrócili do Gdańska

 
Autor książki, Wojciech Gruszczyński - urodził się w Gdańsku w 1969 roku. Dosyć wcześnie zainteresował się historią miasta, ale nie znalazło to odzwierciedlenia w jego edukacji. Uczył się w słynnym Conradinum i ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim. W 2001 roku wyjechał do Szwecji na studia doktoranckie i tam mieszka do dzisiaj. Jest kolekcjonerem gdańskich pamiątek, w szczególności zdjęć i pocztówek, także tych związanych ze sławnymi, gdańskimi huzarami śmierci. Część zbiorów Wojciecha Gruszczyńskiego można zobaczyć na prowadzonej przez niego od 1997 roku stronie internetowej o Wolnym Mieście Gdańsku: www.danzig- -online.pl
W latach 2007–2014 wydał cztery, bogato ilustrowane zdjęciami z jego zbiorów, przewodniki po przedwojennym Gdańsku. Od 2015 roku zajmuje się rekonstrukcją historyczną związaną z regimentami huzarów śmierci i prowadzi na Facebooku stronę poświęconą historii obu regimentów.
Info o książce:
Wojciech Gruszczyński, „Leibhusaren. Historia Czarnych Huzarów”, wydawca: Gdański Kantor Wydawniczy, Wydawnictwo Region, str. 352 + ilustracje, wydanie I, twarda oprawa, ISBN 978-83-7591-652-2. Sugerowana cena w księgarniach: 79 zł. W księgarniach internetowych, maszoperia.org i czec.pl: 74,90 zł.
Patronat medialny nad wydarzeniem: Trojmiasto.pl. Strefahistorii.pl, Gdańsk Strefa Prestiżu
(Red.) Gdański Kantor Wydawniczy. Fot. Ryszard Borodziuk

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: