Zobacz Westerplatte inaczej

Spektakl multimedialny Westerplatte – światłocienie to nowa propozycja Muzeum Gdańska i Miasta Gdańsk dla mieszkańców i turystów. Iluminacje obiektów na półwyspie będzie można zobaczy dwa razy: 14 i 15 września 2018 r. w godz. 19:30-22:30.

Poprzez pryzmat sztuk wizualnych na nowo odkrywać będziemy znajdujące się na półwyspie obiekty historyczne. Jednakże Westerplatte – światłocienie będzie nie tylko próbą zmierzenia się z dziedzictwem historycznym półwyspu. Będzie to również próba zadawania pytania o kondycję współczesnego człowieka, naszą postawę wobec wojny, przemocy oraz autorytaryzmów. Muzeum Gdańska zaprosiło do współpracy wybitnych przedstawicieli sztuk audiowizualnych: reżyserów, animatorów, ilustratorów, kompozytorów i muzyków, aby we własnych interpretacjach przedstawili całą złożoność historii Półwyspu w zderzeniu ze współczesnym kontekstem.

Spektakl będzie miał formę symultanicznych instalacji multimedialnych, w których główną scenografią, czy raczej aktorami będą historyczne obiekty. Za sprawą światła, dźwięku, a przede wszystkim animacji, Westerplatte stanie się na dwa wieczory plenerową galerią sztuki monumentalnej.

 

Nadzieja

Instalacja autorstwa Roberta Turło

oraz Jarosława Pudlisa, Michała Garnowskiego, Mateusza Kozłowskiego, Adam Przybysza, Marka Kuczyńskiego.

Bad news

Instalacja autorstwa Macieja Salamona

Respiracja

Instalacja autorstwa Macieja Szupicy,

muzyka Szymon Weiss, animacja Krzysztof Głażewski

Willkommen

Wideoklip autorstwa Marka Frankowskiego, Szymona Kołodziejczyka, Grzegorza Łapińskiego.

Мультимедійна вистава

ВЕСТЕРПЛАТТЕ

СВІТЛОТІНІ

14-15 вересня 2018 р. 19:30 – 22:30

Півострів Вестерплатте

Вхід вільний

Екскурсії українською мовою о 21:00

Spacer przewodnikiem co 15 minut

Oprowadzanie w języku migowym o godz. 20:00

Oprowadzanie w języku ukraińskim o godz. 21:00

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: