To już jutro! Wehikuł Czasu w Faktorii już w ten weekend!

Wehikuł Czasu to największa wakacyjna impreza multiepokowa, odbywająca się w Trójmieście i najbliższej okolicy. Tegtoroczny Wehikuł zabierze nas w podróż przez dwa tysiące lat, aby w niedzielę podsumować imprezę niezwykłym koncertem we francuskich klimatach,  w wykonaniu Ewy Rzeszotarskiej.
 
W związku z tym, że to już jutro przedstawiamy Wam wspaniałych gości, Gotów z Wioski Gotów w Masłomęczu, których obozowisko w Faktorii będziecie mogli odwiedzać przez całe dwa dni imprezy 4 i 5 sierpnia. A co przygotowali nasi zacni przybysze? Warsztaty garncarstwa i tkactwa, pokaz dawnego rzemiosła, degustacja gockich potraw, strzelanie z łuku, prezentacja strojów i uzbrojenia to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Was w ich obozowisku.
 
Kolejnym znakomitym gościem Wehikułu Czasu będzie zespół tańców szkockich Trebraruna. Wystąpią w Faktorii w sobotę o 17:00. Będą kilty, miecze, tradycyjne tańce szkockie, a nawet maypole oraz ceilidh - dacie się porwać do tańca?
 
Czym byłyby podróże w czasie bez rycerzy! Do świata średniowiecznego rycerstwa przeniesie nas w sobotę 4 sierpnia WynajmijRycerza.pl. Będziemy świadkami pojedynków rycerskich, wysłuchamy opowieści o dziejach średnich wieków, odwiedzimy zbrojownię, a najmłodsi będą mogli sami zamienić się w rycerzy i księżniczki, i spróbować życia na średniowiecznym dworze oraz w szkole rycerskiej.
Gwoździem programu będzie pojedynek zwycięzcy charytatywnej licytacji z rycerzem:  http://strefahistorii.pl/article/5966-na-wehikule-czasu-pojedynek-amatora-z-rycerzem-wygral-w-charytatywnej-licytacji
Kto zwycięży? Przekonacie się sami już w najbliższą sobotę w Faktorii.
 
Kotwica Wehikuł Czasu w Faktorii to podróż w epoki zarówno odległe, jak i te całkiem bliskie. Pomorskie Muzeum Motoryzacji i Techniki przygotowało na tę okazję interaktywna ekspozycję: Amiga 500, Commodore 64, Atari 65XE i inne perły technologii lat 80-tych i 90-tych wywołają wzruszenie u tych, którzy niegdyś marzyli, by dostać jeden z takich cudów na pierwszą komunię. A zdumienie młodzieży, która na własne oczy przekona się, jak wyglądali protoplaści dzisiejszych smartfonów- bezcenne! Pojawią się również zabytki motoryzacji, wśród nich niezapomniany Żuk, który "zagrał" w filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei". Ekspozycję będzie można podziwiać już od soboty 4 sierpnia, a w niedzielę śmiałkowie podejmą się pojedynku w grze z zabytkowym laptopem.
 
Najnowsze dzieje wojskowości i militariów zajmą poczesne miejsce na Wehikule Czasu. GRH North Regiment- rekonstruktorzy armii brytyjskiej wprowadzą nas w historię konfliktów z końca XX wieku. Grupa swoim uzbrojeniem, umundurowaniem i pojazdami nawiązuje do jednostek biorących udział w interwencji wojsk NATO w Kosowie w 1999 roku (operacja Agricola).
 
Na koniec zostawiamy zupełnie wyjątkową podróż: w niedzielne popołudnie Wehikuł przeniesie nas do paryskich przedmieść roku 1944. O godzinie 16:00 gości francuskiej kafejki przywita niezrównana pieśniarka Ewa Rzeszotarska. Jej koncert chanson française przywoła lata przedwojenne, trudy czasu wojny, wreszcie zwycięstwo i wolność. W tym czasie rozegra się pojedynek między okupantem a niosącymi wyzwolenie żołnierzami armii amerykańskiej. W walce wezmą udział członkowie SRH Hell on Wheels i ich Willys MB Jeep, SRH Fort z niezawodnym Citroenem, oraz Dariusz Gałązka i jego DKW NZ 350- jedyny zachowany „na chodzie” niemiecki motocykl kurierski z czasów II wojny światowej.

Wehikuł Czasu 2017

 

 
Patronat nad wydarzeniem objęła www.polnocna.tv i www.strefahistorii.pl
 
Red. HB. Fot Faktoria Pruszcz Gdański
 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

 

 

Tagi: