Last Minute dla miłośników historii

lotniczy puck, rekonstrukcja, historia, północna.tv, strefahistorii.pl

Lotniczy Puck 2018, czyli duża i interesująca inscenizacja historyczna, która odbędzie się dziś w Pucku, to nasza propozycja na najbliższe godziny. Zwłaszcza dla tych, którzy mają do Pucka niedaleko. Warto odwiedzić też pruszczańską Faktorię. Tu staniemy oko w oko w sokołem!

Tegoroczny Lotniczy Puck to jeszcze do godziny 14 statyczne i dynamiczne dioramy. Za nieco ponad dwie godziny ruszy zaś rekonstrukcja historyczna, która potrwa około godzinę. Po inscenizacji na pewno warto zwiedzić historyczny Puck, który nawet bez rekonstrukcyjnego festiwalu, potrafi zrobić wrażenie.

Jeszcze dziś warto także odwiedzić Faktorię w Pruszczu Gdańskim gdzie odbywa się arcyciekawy pokaz ptaków drapieżnych. Od godziny 12 można tam podziwiać podziwiać piękno i kunszt skrzydlatych łowców, ułożonych mistrzowską ręką sokolnika. Fakoryjni rekonstruktorzy przygotowali także warsztaty plastyczne. Tradycyjnie też można postrzelać z łuku i pobiesiadować przy ognisku. Ostatni ptasi pokaz odbędzie się o godzine 15. Potem - do 17 ognisko.

(Red.) Bg Fot SRH Fort.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: