Hilaris Ensemble w Domu Uphagena!

11 lipca 2018 r. o godzinie 17:00 w Domu Uphagena – oddziale Muzeum Gdańska rozpocznie się koncert niemieckiego zespołu Hilaris Ensebmle. Godzinny repertuar, który będzie można usłyszeć nieodpłatnie, obejmuje między innymi utwory takich kompozytorów jak: Joseph Haydn, Franz Danzi, Farkas Ferenc, Danes Agay, Edward Elgar, Henry Purcell i in.

Projekt "Hilaris Ensemble" został założony w 2011 roku przez wykładowcę instrumentów dętych drewnianych Państwowej Szkoły Muzycznej w Hamburgu (Staatliche Jugendmusikschule Hamburg), Mariolę Rutschka. Hilaris Ensemble jest między innymi laureatem prestiżowego, federalnego konkursu "Jugend Musiziert" 2014. Konkurs „Jugend musiziert” (Młodzież muzykuje) to najbardziej znany w Niemczech  konkurs organizowany od 1963 r. w kilku grupach wiekowych (obejmujących również młodych dorosłych do 21 roku życia). Muzyków zespołu nie tylko łączy miłość do muzyki kameralnej, ale również dążenie do osiągnięcia jak najwyższego poziomu. Hilaris Ensemble to uczniowie i hobbyści. Obecna obsada zagrała wiele ważnych koncertów: kilkukrotnie w Ratuszu w Hamburgu (siedzibie zarządu miasta), w Muzeum Historii Hamburga, w Miralles Saal, w Mahnmal St. Nikolai,  w Laeiszhalle itp.). Zespół regularnie wspiera koncertami akcje charytatywne.

–  Z entuzjazmem, łatwością i mnóstwem dobrej zabawy w graniu razem, pięciu młodych muzyków szybko zjednoczyło się w ekscytującym zespole. Porywająca gra i pogodny sposób jej interpretacji idealnie pasują do nazwy zespołu. Łacińskie słowo "Hilaris" oznacza "radosny" – mówi Mariola Rutschka.

Młodzi artyści odwiedzą Trójmiasto, chcąc bliżej poznać piękno naszego regionu  i wyjątkowy urok Gdańska- rodzinnego miasta ich wykładowcy Marioli Rutschka, która jako ich nauczyciel i mentor pragnie zapoznać ich z Polską i jej wspaniałą muzyczną publicznością.

Obecny skład zespołu od roku 2017: Svea Gaudian flet, Mareike Dose obój, Sebastian Bednarek klarnet, Richard Dickmann róg, Fiona Elbe fagot

Kiedy?: 11 lipca 2018 r., godz. 17:00-18:00

Gdzie?: Dom Uphagena, ul. Długa 12

Wstęp: bezpłatny

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: