Jak Polska powróciła na mapę świata? Dowiesz się odwiedzając słupskie muzeum

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na wystawę „Powrót Polski na mapę świata". Ekspozycję, zorganizowaną z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, będzie można oglądać w Zamku Książąt Pomorskich od poniedziałku, 2 lipca 2018 r.

Wystawa ma charakter edukacyjny. Zwiedzający będą mogli prześledzić wydarzenia ostatnich lat walk o niepodległość (1914-1918) oraz dowiedzieć się, jak w pierwszych latach po jej odzyskaniu wyglądała odbudowa struktur państwowych. Nie było to zadanie proste – Polska była podzielona między trzech zaborców, państwo było bardzo zdezorganizowane. Zobaczyć również będzie można, jak kształtowały się granice odbudowującego się państwa, jaka funkcjonowała wtedy waluta oraz dlaczego na godle Polski znalazł się orzeł w koronie.

Wystawę planszową będą uzupełniać eksponaty, m.in. atlasy, monety z wizerunkiem marszałka Polski, waluta używana po odzyskaniu niepodległości, pamiątkowe ordery i odznaczenia czy też tarcza z godłem Polski z okresu powstania wielkopolskiego.

 

Powrót Polski na mapę świata

  • wystawa czynna: 2 lipca – 18 listopada 2018 r.
  • Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
  • Zamek Książąt Pomorskich
  • ul. Dominikańska 5
  • Słupsk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat wystawy Powrót Polski na mapę świata

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: