Stare zabawy i amulety wakacyjnie w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe, wakacje w muzeum, polnocna.tv, www.strefahistorii.pl
Przed nami pierwszy tydzień pełnoprawnych wakacji i zarazem pierwszy tydzień oficjalnego lata. Zobaczmy co z tej okazji przygotowało naszym młodym i najmłodszym gdańskie Muzeum Narodowe.
 
Oddział Etnografii proponuje na wakacje rodzinne spacery po Gdańsku z przewodnikiem NIEMAPA, który w zabawny i atrakcyjny graficznie sposób pokazuje ciekawe miejsca, architekturę, kulturę i przyrodę Gdańska. W ramach otwartej wczoraj wystawy  „Odkryj Gdańsk z NIEMAPĄ odbędzie się serię wakacyjnych działań edukacyjnych prowadzonych przez gdańskie instytucje kulturalne.  
W ogrodzie Oddziału Etnografii ruszył  Letni jarmark Etnograficzny. To spotkania ze sztuką ludową, rękodziełem i folklorem Pomorza. W weekendy wielokulturowe  „Etno Multi Kulti” będą się odbywać prezentacje regionalnej twórczości  Kaszub, Kociewia, Powiśla i Żuław, ale także będzie można obejrzeć lub kupić tradycyjne produkty rzemieślnicze i rękodzielnicze, a także wyroby etnodizajnerskie z różnych stron świata. 
W każdy piątek w ETNOMATOGRAFIE  będą prezentowane dokumentalne i fabularne filmy o tematyce podróżniczej. Projekcjom będą towarzyszyć dyskusje i debaty oraz spotkania ze specjalistami.
 
W Oddziale Sztuki Dawnej przygotowano zabawy twórcze w ramach cyklu „Sztuka na leżakach”. Na terenie zielonym przylegającym do budynku franciszkańskiego klasztoru będzie można posłuchać muzealnych opowieści grozy albo uczestniczyć w zabawach sprzed kilku wieków. W Muzealnej Strefie Twórczej będzie się można przekonać, czy pejzaże i krajobrazy namalowane przez artystów wiele lat temu  można odtworzyć w formacie 3D. Łapacze Sztuki będą łapać sztukę przy pomocy stworzonych przez siebie amuletów. Będzie można wziąć udział w warsztatach i zabawach poświęconych tworzeniu portretów, a także poznać pracę konserwatora dzieł sztuki.
 
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie zaprasza dzieci na zajęcia poświęcone historii polskiego hymnu narodowego i jego twórcy – Józefowi Wybickiemu. Młodzieży muzealnicy proponują spotkania poświęcone historii polskiego orła wojskowego, Podczas których będzie można obejrzeć liczne eksponaty, w tym bardzo rzadkie orły z okresu II wojny światowej: jenieckie i powstańcze.
 
Szczegółowy program „Wakacji w muzeum” oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie www.mng.gda.pl i w ulotkach dostępnych w Oddziale Etnografii, w Oddziale Sztuki Dawnej i w Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
           
Muzeum Narodowe w Gdańsku/Oddział Etnografii  (Spichlerz Opacki)
ul. Cystersów 19, 80-330 Gdańsk
tel. (058) 552 41 39, fax 552 46 37
e-mail: etnograf@mng.gda.pl
 
Muzeum Narodowe w Gdańsku/Oddział Sztuki Dawnej
ul. Toruńska 1, 80-822 Gdańsk
58) 301 70 61 w. 216 i 252
e-mail: edukacja@mng.gda.pl
 
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
83-422 Nowy Barkoczyn, Gmina Nowa Karczma
tel. +48 58 687 71 83
e-mail:p.rey@mng.gda.pl
 
(Red.) Strefahistorii.pl Fot Muzeum Narodowe w Gdańsku

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: