Chcesz kupić dzieło sztuki? Przyjdź na wykład i dowiedz się, jak odróżnić oryginał od falsyfikatu

Głośne fałszerstwa, najczęściej podrabiani artyści i ich dzieła będą tematem ostatniego, przed letnią przerwą spotkania z cyklu koLEKCJE w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. O rynku dzieł sztuki opowie Karolina Bańkowska. Spotkanie odbędzie się w siedzibie IKM, 14 czerwca 2018 r. Wstęp – wolny.

Spotkanie odbywa się w ramach drugiej części cyklu koLEKCJE.

Jak nie kupić podróbki

– Na przykładach dziewiętnasto- i dwudziestowiecznego polskiego malarstwa zobaczymy różne rodzaje falsyfikatów i ich cechy charakterystyczne. Omówimy głośne sprawy fałszerstw dzieł sztuki w Polsce oraz wskażemy artystów, których dzieła są najczęściej podrabiane – mówi Karolina Bańkowska.  – W czasie spotkania chcę też przybliżyć teorię profesjonalnego badania obrazów oraz pokazać metody przeciwdziałania fałszerstwom dzieł sztuki – dodaje.

 

Cykl kolekcje

Cykl koLEKCJE rozpoczął się jesienią 2017 roku spotkaniami skupionymi wokół pasji do zbierania i kolekcjonowania rzeczy. Prowadziły je osoby zajmujące się kolekcjonowaniem fotografii, przedmiotów vintage, dokumentujących ulotne już przedmioty z lat 90. XX wieku, odnawianiem mebli. W drugiej części koLEKCJE skręciły lekko w kierunku profesjonalizacji pasji. Po tym, jak pokazane zostały osoby, które kolekcjonują i tym żyją, zapadła decyzja aby pokazać jak podejść do tej pasji profesjonalnie. Jak wejść na rynek sztuki i się na nim odnaleźć: co kupować, kiedy i gdzie?

koLEKCJE, Jak nie kupić falsyfikatu. Wycena dzieł sztuki. Opowiada Karolina Bańkowska

  • 14 czerwca 2019 r., czwartek, godz. 18.00
  • Instytut Kultury Miejskiej
  • Ul. Długi Targ 39/40
  • Gdańsk
  • Wstęp – wolny

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: