5 mln budżetu i docelowo 52 odcinki - znamy szczegóły "Kajko i Kokosza"

kajko i kokosz

Od kilku dni głośno jest o planach serialu animowanego "Kajko i Kokosz". Twórcy zdradzają coraz więcej szczegółów. 

Komiks „Kajko i Kokosz” powstał w Polsce na początku lat 70-tych i był wydawany do 1990 roku. Początkowo miał być to tylko pasek w gazecie, szybko jednak zyskał status kultowego. Teraz studio animacji Ego Film oraz Fundacja Kreska im. Janusza Christy podpisały umowę w sprawie wznowienia serialu. 

-  Planujemy napisać scenariusze do pierwszych odcinków serii. Następnie złożymy wniosek o dotację do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na development serii w tym na realizację pilotażowego odcinka. Ten etap dla nas jest szczególnie istotny, ponieważ w tym czasie chcemy opracować plastykę, koncepcję całego serialu, również literacką. To potrwa około roku - powiedziała Wirtualnemedia.pl, Ewelina Gordziejuk, producentka i właścicielka Ego FILM -   Docelowo ma to być produkt międzynarodowy i możliwe, że będzie miał nawet do 52 odcinków lub więcej. Będziemy sprzedawać prawa do emisji, celem są m.in. Włochy, Francja, Chiny oraz inne kraje - dodaje. 

Pierwszy sezon ma mieć od 13 do 26 odcinków i kosztować około 5 mln złotych. Wiadomo również, że serial nie będzie animowany w technice 3D. Ten zabieg - animacja 2 D - ma spowodować, że zachowany zostanie dawny klimat i kreska Christy. 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: