Przebiegnie maraton w zbroi rycerza - dla niepełnosprawnych dzieci. Prawdziwy Spartanin

Mateusz Pietruliński już raz pobiegł w zbroi rycerza w zawodach biegowych. Był to jednak półmaraton, teraz pora na pełen dystans. Ból, niewygoda, przegrzanie organizmu. Dlaczego to robi? By wspierać innych. 

Pietruliński to miłośnik wyzwań. Od lat jet zaangażowany w fundację Spartanie Dzieciom. To właśnie dla niej już raz biegł na dystansie półmaratonu w 40. PZU Półmaratonie Warszawskim. 

- Bieg w 30 kilogramowej zbroi na Półmaratonie Warszawskim był na razie moim najcięższym wyzwaniem - a ukończyłem już naście: maratonów i ultramaratonów w tym takie biegi jak Rzeźnika, Łemkowyna 150km czy jeden z najcięższych triatlonów górskich HardaSuka. Bolało mnie wszystko łącznie z mięśniami o których istnieniu nie miałem pojęcia ale wszystko to da się wyłączyć jeżeli gdzieś w głowie można powtarzać sobie ten cel - Biegniesz aby wspierać niepełnosprawne dzieci!  - mówi naszej redakcji Pietruliński. 

Wtedy zbiórka na wyzwanie dała 3200 złotych na fundację wspierającą niepełnosprawne dzieci. Teraz, podwajając dystans, cel został ustalony na 6 400 złotych. Tu znajduje się strona akcji: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/6170

Bieg w 30 kilogramowej zbroi nie będzie jednak niczym łatwym. Każdy kilometr to walka ze samym sobą. Pietruliński jednak najbardziej obaawia się zbyt wolnego tempa biegu. 

- Tym razem największym problemem będzie limit czasu tylko 6 godzin 30 minut. Dlaczego? Otóż półmaraton pokonałem 9 minut przed limitem w czasie 3 godzin i 41 minut więc na maratonie w którym jest 2 razy dłuższy pomijając opadanie z sił i zmniejszenie tempa biegu sam limit jest proporcjonalnie mniejszy - mówi biegacz - Aby pokonać te dystans w limicie będę musiał poprawić swój czas na odcinku półmaratonu o ok 35-40 minut ponieważ drugie 21km będzie zdecydowanie wolniejsze. Oczywiście to wszystko się nie zadzieje jeżeli nie uda się zebrać środków na pomoc niepełnosprawnym dzieciom więc jeżeli chcecie poznać czy taki dystans można przebiec w 30kg zbroi zapraszam do wsparcia - dodaje.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: