Pocztówki z okrętami mistrza Adama Werki

Muzeum Marynarki Wojennej wydało kolejną limitowaną serię pocztówek z reprodukcjami prac Adama Werki, wybitnego polskiego marynisty – ilustratora. To 12 wizerunków okrętów, opatrzonych na rewersie informacjami o jednostce. Wartość edukacyjna tej wyjątkowej serii dopełnia niewątpliwą w tym przypadku wartość artystyczną prac autora.

Nowa seria pocztówek jest kontynuacją wydawniczą dla serii pierwszej, która ukazała się w 2016 roku, również nakładem Muzeum MW. Jej ogromna popularność wśród kolekcjonerów, pozwala nam sadzić, że tegoroczna – prezentująca prace, które miłośnicy marynistyki mogli podziwiać w kalendarzu ściennym na 2018 rok – również będzie atrakcją dla pasjonatów. I nie tylko dla nich. Pocztówki już niebawem będą dostępne w sklepie muzealnym MMW w siedzibie przy ul. Zawiszy Czarnego 1 B w Gdyni. Ci, którym się spieszy – mogą je już kupić w kasie biletowej przy ORP Błyskawica.

(Red.) fot. Muzeum Marynarki Wojennej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: