Niezwykłe opowieści i zapach prochu na Faktorii

Marcin Osiński, Faktoria Pruszcz Gdański, Daniel Saulski, Waterloo, Północna.tv, Strefahistorii.pl

Historyk, rekonstruktor, człowiek instytucja. Marcin Osiński - Grenadier Francuski. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem posiadających największą wiedzę postaci pasjonujących się okresem wojen napoleńskich. W najbliższy weekend pojawi się na pruszczańskiej Faktorii.

W najbliższą niedzielę, od godzIny 15 do 17, będziemy mieli okazję przenieść się do czasów wojen napoleońskich, poznamy szczegóły umundurowania i uzbrojenia XIX wiecznego żołnierza francuskiego i na własne uszy przekonamy się, jak grzmi broń czarnoprochowa! Marcin opowie nam także o swoich przygodach na polach rekonstrukcji bitew napoleońskich w całej Europie! Jak to podczas postojów wojska napoleońskiego bywało, Będzie również ognisko i możliwość pieczenia przyniesionych przez siebie kiełbasek i ziemniaków.

Tydzień później, 2 maja, czeka nas kolejne spotkanie z odtwórcami historii. Tym razem zapraszamy na spotkanie z "Białym Orłem"- Grupą Rekonstrukcji Historycznej, której zadaniem jest kultywowanie tradycji polskiej piechoty z XVIII/XIX wieku. Entuzjaści polskiej historii i militariów będą mieli okazję poznać postacie żołnierzy piechoty z wybranych regimentów i pułków z XVIII oraz początku XIX wieku. Piechurzy zaprezentują elementy musztry, umundurowania i uzbrojenia, z obowiązkowym wystrzałem z broni :) Spotkanie z rekonstruktorami to jedna z atrakcji  Majówki na Faktorii.Zapraszamy w imieniu tak Strefy Historii, jak i Faktorii Pruszcz Gdański!

Termin: Niedziela 29 kwietnia godziny 15 – 17, 2 Maja 14 - 17.

Miejsce: Faktoria Pruszcz Gdański. Wjazd od Grunwaldzkiej

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: