Jak pili i bawili się Krzyżacy

Pili wino. Jedli luksusowe orzechy  i bawili się sokołami. Mieli też... Dziś z przyjemnością zapraszamy państwa na  wykład "Wino orzechy i sokoły - dwór europejski na zamku w Malborku, podczas którego dowiemy się o wielu krzyżackich tajemnicach.

Wino sprowadzane z różnych zakątków Europy, będące luksusem orzechy, czy też pokazy sokolnicze to tylko nieliczne rozrywki jakie towarzyszyły rycerzom zakonu krzyżackiego na zamku w Malborku. W świat średniowiecznych uczt i form spędzania wolnego czasu zabierze nas Maciej Badowicz z Instytutu Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Wykład Wino, orzechy i sokoły. Dwór Europejski na zamku w Malborku odbędzie się 29 kwietnia 2018 r. w Żuławskim Parku Historycznym (wyjątkowo w budynku muzeum) o godz. 16:00. Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja najnowszej książki naszego gościa: Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach XIV-XV w. Żuławska Kafejka Historyczna organizowana jest w ramach projektu Żuławskie Historie współfinansowanego z środków Gminy Nowy Dwór Gdański.

(Red.) fot Żuławska Kafejka Historyczna

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: