80. rocznica Wybuchu II Wojny Światowej z rangą ogólnonarodową na Westerplatte - apel Rady Miasta Gdańska

Na najbliższej sesji Rada Miasta Gdańska podejmie uchwałę - apel wzywający prezydenta Pawła Adamowicza do podjęcia starań o zorganizowanie obchodów 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte jako wydarzenia o randze ogólnonarodowej.

Z inicjatywy grupy radnych Platformy Obywatelskiej przygotowany został projekt uchwały “Apel w sprawie zorganizowania w 2019 roku w Gdańsku na Westerplatte ogólnonarodowych obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej”. Zamiar o podjęciu takiej uchwały ogłoszono 13 kwietnia na konferencji prasowej przed siedzibą Rady Miasta Gdańska. 

- Już 1 września 2017 r. zaapelowałem do pana prezydenta RP Andrzeja Dudy aby rok 2019 uczynić rokiem ogólnonarodowych obchodów rocznicy wybuchu najtragiczniejszej z wojen, II wojny światowej. Aby Westerplatte, Gdańsk i Polska dały silny głos na temat tych historycznych wydarzeń w debacie europejskiej i światowej - powiedział prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. - Teraz ten apel Rada Miasta Gdańska w postaci uchwały apelu skierowuje do ważnych osobistości życia politycznego w Polsce i Europie, a także do prezydenta Gdańska.

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: