Stare zabawki w puckim muzeum

W Muzeum Ziemi Puckiej im. F. Ceynowy możemy do października możemy się nieźle pobawić, zwiedzając wystawę czasową „W co się bawić, jak i czym? Dawne zabawy i zabawki z terenu Kaszub i Śląska”.
Cofając się do czasów dzieciństwa, niejednokrotnie stawało się przed trudnym pytaniem – W co się bawić? Rozwiązań tego problemu było bez liku. Dziecięcia pomysłowość nie znała granic, bo choć zabawek nie było wiele, to dostatecznie pobudzały one wyobraźnię młodego człowieka. Na wystawie zaprezentowano szereg zabawek pochodzących z XX wieku, znajdujących się w zbiorach Muzeum w Raciborzu oraz Muzeum Ziemi Puckiej.
Znaleźć tu można lalki, wózki, kołyski, łóżeczko dla lalek, drewniane koniki. Jedną z największych atrakcji jest domek dla lalek pochodzący z lat 1940 – 1944. Zabawa w dom była i nadal pozostaje jedną z najbardziej ulubionych dziecięcych zabaw, dlatego też swoje miejsce musiały tu znaleźć miniaturki dawnych mebli i elementów wyposażenia domu. Na wystawie zobaczyć można również zabawki w postaci drewnianych taczek i wózków, bilard, samolociki oraz miniaturę rybackiego kutra.
Zwiedzający mogą nie tylko poczytać informacje na temat dawnych gier i zabaw, ale również mogą zagrać w swoje ulubione gry planszowe takie, jak grzybobranie, chińczyk czy warcaby. Nie zabrakło także bierek oraz specjalnego miejsca do gry w kapsle i klasy.
Grupy szkole i przedszkolne zapraszamy na lekcję muzealną „Zabawmy się jak dawniej”, podczas której dzieci będą miały możliwość poznania dawnych zabaw z czasów dzieciństwa ich dziadków i rodziców.
Wystawę będzie można zwiedzać od marca do października 2018 r.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Miejsce: Muzeum Ziemi Puckiej – Oddział Szpitalik , 84-100 Puck ul. Wałowa 11
Czas: Marzec – Październik 2018

(Red.) fot. Muzeum Ziemi Puckiej

 

Chcesz być na bieząco z informacjami ze świata historii? Jesteśmy na facebooku polnocnej.tv. Szukaj nas na Twitterze oraz wyślij nam maila. 

Tagi: